W ostatnich latach zauważyliśmy znaczny wzrost zainteresowania naszymi wyłazami dachowymi. To zjawisko wynika z coraz większego uświadamiania sobie istotnej roli, jaką odgrywa dach w całej konstrukcji budynku. Coraz więcej osób zaczyna doceniać tę istotną część budynku, która często jest pomijana w rozmowach o architekturze i designie. W związku z tym, wielu klientów zwraca uwagę na wyłazy dachowe, które oferujemy.

Nasze wyjścia na dach to doskonały sposób na ułatwienie dostępu na dach, bez konieczności sięgania po drabinę czy inne narzędzia. W momencie, gdy potrzebujemy wyjść na dach w celach inspekcyjnych, konserwacyjnych czy po prostu w celach rekreacyjnych, staje się on bezpiecznym i efektywnym rozwiązaniem. Montaż wyłazu dachowego pozwala na swobodny i kontrolowany dostęp, co jest szczególnie istotne w przypadku budynków z płaskim dachem.

Współczesne wyjścia na dach to nie tylko funkcjonalność, ale także estetyka. Nasze produkty nie tylko spełniają wymagania funkcjonalne, ale również dbają o wygląd. Mogą być integralną częścią architektoniczną budynku, dodając mu charakteru i stylu. Dzięki różnorodności materiałów i designu, mogą być dostosowane do indywidualnych preferencji estetycznych i stylistycznych.

Nasze doświadczenie w dziedzinie wyłazów dachowych pozwoliło nam dostarczać klientom nie tylko produkty o doskonałej jakości, ale również profesjonalne doradztwo i wsparcie na każdym etapie projektu. Dzięki temu, możemy zapewnić naszym klientom produkty dachowe, które spełniają ich oczekiwania i przynoszą korzyści zarówno w zakresie dostępu na dach, jak i w estetyce całego budynku.

Dostosujemy się do potrzeb klienta! O naszych wyłazach dachowych.

OWD TECH to firma, która w wielu dziedzinach służy pomocą, a jedną z naszych specjalizacji są rozwiązania dachowe. Możemy mówić o nich godzinami, ponieważ jesteśmy dumni z naszego eksperckiego podejścia i dbałości o indywidualne potrzeby każdego klienta. Nasze wyjścia dachowe reprezentują doskonałą jakość, łącząc ze sobą styl i funkcjonalność, co jest wynikiem naszych staranności i wyboru materiałów.

Nasze wyjścia dachowe są oparte na wielokomorowej płycie poliwęglanowej lub wielokomorowym panelu NRO B ROOF, zamocowane na aluminiowych profilach z uszczelkami. Wybór tych materiałów to efekt naszych badań i doświadczenia, które pozwalają nam dostarczać produkty spełniające najwyższe standardy jakości. Dbamy o każdy detal, dlatego do standardowego wyposażenia naszych wyłazów dachowych wchodzi także rama aluminiowa ze stali nierdzewnej, uszczelka z gumy EPDM oraz sprężyny gazowe.

Dzięki obecności sprężyn gazowych, otwieranie i zamykanie naszych wyjść dachowych jest niezwykle łatwe i wygodne. Pozwala to nie tylko na komfortowe korzystanie z wyłazu, ale także na utrzymanie go w odpowiedniej pozycji, która sprzyja przepływowi powietrza i dostarczaniu naturalnego światła do pomieszczenia. Klamka zamykana na klucz z zaczepem hakowym gwarantuje, że będzie on szczelny po zamknięciu.

Jesteśmy też przygotowani na zmienne warunki atmosferyczne. Podstawa naszych wyłazów wykonana z ocynkowanej stalowej blachy jest dostosowana do potrzeb izolacji i ocieplenia, zapewniając stabilność i wytrzymałość w różnych warunkach.

Całość naszego podejścia i doboru materiałów ma na celu zapewnienie pełnej satysfakcji klientów. Dzięki naszym rozwiązaniom, klienci mogą cieszyć się nie tylko funkcjonalnością, ale także estetyką i wyjątkowym komfortem korzystania z naszych wyjść dachowych. Nasza długoletnia obecność na rynku to dowód, że jakość, profesjonalizm i innowacyjność są kluczowymi wartościami, którymi kierujemy się w każdym projekcie.

Dla kogo takie rozwiązania? Dla każdego, wedle uznania!

Najważniejszym i najbardziej przekonującym argumentem, który skłania klientów do zakupu wyłazu dachowego, jest kwestia dostępu na dach. Współcześnie wiele osób nie wyobraża sobie już funkcjonowania w domu bez takiego wyjścia. Brak wyłazu może stwarzać poważne utrudnienia w przypadku nagłych sytuacji, takich jak awaria komina, konieczność inspekcji dachowej czy inne nieoczekiwane zdarzenia. Nasze produkty dachowe to nie tylko wygoda, ale również bezpieczeństwo, które daje pewność, że w razie potrzeby możemy łatwo dostać się na dach i podjąć odpowiednie działania.

Jednak funkcjonalność wyłazu dachowego nie ogranicza się tylko do dostępu na dach. Dodatkową istotną rolą wyłazów jest dostarczanie naturalnego światła do wnętrza budynku. Nasze produkty są zaprojektowane w taki sposób, aby nie tylko umożliwiały wyjście na dach, ale także maksymalnie wykorzystywały potencjał światła słonecznego. To jest szczególnie ważne w przypadku pomieszczeń na poddaszu lub w innych obszarach, gdzie naturalne światło jest ograniczone.

Jako renomowany producent wyłazów dachowych, zapewniamy kompleksową obsługę naszych klientów na każdym etapie zakupu. Nasz proces zakupowy obejmuje doradztwo na etapie wyboru odpowiedniego wyłazu, pomiarów dostosowanych do specyfikacji budynku, dostawę produktu oraz profesjonalny montaż. Nasza doświadczona i wykwalifikowana kadra służy wsparciem i odpowiedziami na wszelkie pytania, abyście mogli dokonać najlepszego wyboru dla waszego budynku.

Nasz główny cel to zapewnienie naszym klientom nie tylko doskonałej jakości produktu, ale także pełnego wsparcia w całym procesie zakupowym. Jesteśmy dumni z naszych produktów, które łączą funkcjonalność, bezpieczeństwo i estetykę. Działając jako partner na każdym etapie, stawiamy sobie za cel przekroczenie oczekiwań klientów i dostarczenie im rozwiązań, które w pełni spełnią ich potrzeby.

Wiele prac na dachu wymaga wyjścia na dach

Prace na dachu często wymagają dostępu za pomocą wyłazu dachowego. Wyłaz dachowy to specjalny otwór w dachu, który umożliwia bezpieczny dostęp do dachu z wnętrza budynku. Jest to zazwyczaj metalowa lub drewniana konstrukcja zabezpieczająca, która pozwala pracownikom lub innym osobom wchodzić na dach w celach konserwacji, naprawy lub inspekcji.

Rozwiązania te są istotne z perspektywy bezpieczeństwa, ponieważ umożliwiają kontrolowany dostęp na dach, eliminując potrzebę korzystania z drabin lub drewnianych schodów lub innych niebezpiecznych środków. Dostęp za pomocą wyłazu dachowego pozwala także uniknąć uszkodzeń dachu oraz innych elementów budynku, które mogą wystąpić w przypadku niekontrolowanego dostępu.

Prace dachowe wymagające wyjścia na dach.

Rodzaj pracy na dachuOpis pracyWymagane narzędzia/urządzeniaŚrodki bezpieczeństwa
Inspekcja dachuSprawdzenie stanu pokrycia dachowego, uszczelnień, rynien, komina i innych elementów dachu.Lornetka, notes, aparat fotograficzny.Używanie uprzęży bezpieczeństwa, kasku, rękawic antypoślizgowych.
Czyszczenie rynienUsuwanie liści, gałęzi i innych zanieczyszczeń z rynien i odpływów.Rękawice, drabina, wiadro, grabie do rynien.Zabezpieczenie drabiny, rękawice ochronne, ewentualnie okulary ochronne.
Naprawa pokrycia dachowegoWymiana uszkodzonych dachówek, blachy lub naprawa uszkodzeń membrany dachowej.Młotek, gwoździe, dachówki lub blacha, nożyce do blachy.Używanie uprzęży, kasku, rękawic, zabezpieczenie narzędzi przed upadkiem.
Malowanie/impregnacjaMalowanie lub impregnacja dachu w celu ochrony przed czynnikami atmosferycznymi.Pędzel, wałek, farba/impregnat, drabina.Używanie odzieży ochronnej, maski przeciwpyłowej, zabezpieczenie przed poślizgiem.
Montaż elementów dachowychInstalacja świetlików, anten, paneli słonecznych itp.Wiertarka, śrubokręt, elementy montażowe, silikon.Używanie uprzęży, kasku, rękawic, zabezpieczenie narzędzi.
Usuwanie śniegu i loduUsuwanie nagromadzonego śniegu i lodu z dachu, aby zapobiec uszkodzeniom. Usługi odśnieżania dachów świadczy firma Clean Master: https://www.sprzatanie.e-slask.eu/odsniezanie-3/Łopata do śniegu, drabina, solarka do lodu.Używanie uprzęży, kasku, rękawic, ostrożność przy chodzeniu po śniegu/lodzie.
Prace dachowe wymagające wyjścia na dach.

Każda z tych prac wymaga odpowiedniego przygotowania, zastosowania właściwych narzędzi i przestrzegania środków bezpieczeństwa, aby zapewnić bezpieczne i efektywne wykonanie pracy na dachu.

Te systemy dachowe powinny być zgodne z odpowiednimi przepisami bezpieczeństwa, a ich konstrukcja oraz umiejscowienie powinny być starannie przemyślane. Dostępność wyłazu dachowego może być szczególnie istotna w przypadku budynków, które wymagają regularnych prac konserwacyjnych lub inspekcji na dachu, takich jak budynki przemysłowe, magazyny czy budynki użyteczności publicznej.

Świetliki otwierane także umożliwiają wyjście na dach

Świetliki dachowe otwierane to specjalne przegrody montowane w dachu, które mają zdolność otwierania się i umożliwiania dostępu na dach z wnętrza budynku. Stanowią one połączenie między funkcją oświetleniową a możliwością wyjścia na dach, co jest szczególnie przydatne w celach konserwacyjnych, inspekcyjnych, czy po prostu w celu dostępu do dachu w celach rekreacyjnych.

Charakterystyczne cechy świetlików dachowych otwieranych umożliwiających wyjście na dach:

  1. Konstrukcja: Otwierane zwykle mają solidną konstrukcję, która pozwala na bezpieczne chodzenie i stanie na ich powierzchni. Mogą być wykonane z trwałych materiałów, takich jak aluminium lub stal nierdzewna, zapewniając nie tylko funkcjonalność, ale także trwałość.
  2. Mechanizm otwierania: Mechanizm otwierania tych rozwiązań może być zróżnicowany. Często stosuje się elektryczne napędy, które pozwalają na płynne i kontrolowane otwieranie skrzydła świetlika. Mogą również być wyposażone w układy ręcznego otwierania w przypadku awarii lub braku zasilania.
  3. Bezpieczeństwo: Otwierane umożliwiające wyjście na dach powinny być wyposażone w odpowiednie zabezpieczenia, takie jak poręcze, barierki czy systemy antypoślizgowe, które zapewnią bezpieczny dostęp na dach.
  4. Wentylacja: Oprócz możliwości wyjścia na dach, otwieralne świetliki mogą również pełnić rolę w systemie wentylacji naturalnej. W otwartym położeniu umożliwiają przepływ powietrza, co może być szczególnie przydatne w celach wentylacyjnych w pomieszczeniach poddasza.
  5. Wysoka jakość izolacji: Otwierane powinny być wyposażone w odpowiednie izolacje termiczne, aby zapobiegać utracie ciepła w okresie zimowym i nadmiernemu nagrzewaniu się pomieszczeń latem.
  6. Wodoszczelność: Dobra jakość konstrukcji i uszczelnień jest kluczowa, aby zapobiec wyciekom wody podczas opadów deszczu czy topniejącego śniegu.
  7. Łatwe sterowanie: Elektryczne otwieranie powinno być wygodne i łatwe do sterowania za pomocą odpowiednich przycisków lub pilotów.
  8. Współczesne wzornictwo: Otwierane dostępne są w różnych kształtach i wzorach, co pozwala na dopasowanie ich do architektonicznego stylu budynku.

Wszystkie te cechy sprawiają, że są praktycznym i wszechstronnym rozwiązaniem, łączącym funkcje oświetleniowe, wentylacyjne oraz dostępu do dachu w jednym produkcie.

Słowem podsumowania artykułu

W ostatnich latach obserwowany jest wzrost zainteresowania wyłazami dachowymi, wynikający z rosnącej świadomości roli dachu w budynku. Wyłazy dachowe oferowane przez firmę OWD TECH umożliwiają łatwy i bezpieczny dostęp na dach bez użycia dodatkowych narzędzi, jak drabiny. Produkty te nie tylko spełniają funkcje praktyczne, ale również estetyczne, mogąc stanowić istotny element architektoniczny budynku.

Wyłazy są wykonane z materiałów najwyższej jakości, takich jak wielokomorowa płyta poliwęglanowa, panel NRO B ROOF oraz aluminiowe profile z uszczelkami. Charakteryzują się również łatwością otwierania dzięki sprężynom gazowym i gwarantują wodoszczelność.

Produkty firmy OWD TECH służą nie tylko bezpiecznemu dostępowi na dach, ale również przepuszczaniu naturalnego światła do wnętrz budynków. Oferują one pełne wsparcie klienta na każdym etapie zakupu, od doradztwa, poprzez montaż, aż po serwis.

Wyłazy dachowe i otwierane świetliki dachowe pełnią kluczową rolę w zapewnieniu dostępu na dach, a także jako źródło naturalnego oświetlenia i wentylacji w budynkach. Jakość, funkcjonalność i estetyka oferowanych produktów podkreślają innowacyjne podejście firmy oraz jej zaangażowanie w spełnianie indywidualnych potrzeb klientów.

Oceń:

Autor: inż. Ewa Kubicz